حسین مقصودی نماینده سبزوار بزرگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عصرسبزوار گفت:امروز که با بالاترین مقام آب کشور جناب مهندس جانباز به همراه مهندس ریاضی جلسه داشتم و مشکل ۴۰ ساله آب شرب ششتمد را که اکنون هم از نظر کیفی و هم کمی به مرحله بحران رسیده مطرح کردم ، در کمال ناباوری متوجه شدم ، برای این کار هیچ ردیف بودجه ای تعریف نشده !!!

به عنوان یک ششتمدى سالها از مسئولان سابق ، فرمانداران ، نمایندگان و مدیران عامل آب شهرستان شنیده‌ام که وعده داده اند این مشکل را ۱ ساله یا ۲ ساله حل میکنیم ولی امروز متوجه شدم که جفای سنگینی در حق این مردم شده و همه وعده ها توخالی بوده و کوچکترین اقدامی انجام نگرفته است و هیچ ردیف بودجه ای در کار نیست.

وی در ادامه افزود :پیرو طرح این معضل و بحران منطقه ای ؛ ، مطرح شد اگر از محل سرریز دیگر بودجه ها و سرانه ها سالانه ۵۰۰ میلیون تومان برای اجرای روند انتقال آب از دارین به ششتمد اختصاص یابد و ما هیچ تورمی نداشته باشیم و آب دارین خشک نشود و لوله ها فرسوده نگردد ، ۱۶ سال دیگر آب به ششتمد برسد.

به همین دلیل در ادامه جلسه و تماس با آقای اسماعیلیان و مشورت با مهندس جانباز مقرر شد امسال از محل ردیف بودجه تنش آبی مبلغ ۸ میلیارد تومان به استان خراسان جهت حل مشکل آب ششتمد اختصاص یابد و این مبلغ از محل اسناد اوراق خزانه تامین و ابلاغیه آن جهت گرفتن پیمانکار واجد شرایط صادر شود تا ظرف دو ماه آینده پیمانکار پروژه را عملیاتی کند.
هنوز هم باورم نمیشود که هیچ مقامی تاکنون پیگیر این مشکل که حالا بحران شده نبود.
از آقایان مهندس جانباز و اسماعیلیان تشکر ویژه به خاطر رسیدگی فوری دارم و خوشحالم که جناب مهندس ریاضی با جدیت خاص پیگیر رفع مشکلات چندین ساله آب و فاضلاب شهرستان است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد