منتخبین مردم ششتمد در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در سلسله جلسات برگزار شده و دیدارهای خود با مسئولین با جدیت پیگیر مسائل مختلف شهر می باشند.
جای بسی خرسندی است که بعد از دیدار با دو نماینده مردم سبزوار بزرگ در مجلس شورای اسلامی و همچنین دیدار صمیمانه با معاون استاندار و فرماندار شهرستان سبزوار به دیدار سایر مسئولین شهرستان نیز رفته اند تا انشاء الله با دست پر فعالیت خود را در شورای پنجم آغاز نمایند.
روز گذشته منتخبین شورای اسلامی به دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار رفته و دغدغه ها و برنامه های خود را در حوزه فرهنگی و مذهبی بیان کرده اند.
مطالب مطرح شده در این جلسه به نقل از کانال تلگرامی منتخبین شورای اسلامی شهر به شرح ذیل می باشد:

اهم مباحث مطرح شده توسط شورا:

۱. تاکید بر اتحاد و انسجام و مشورت بین شورای شهر و سازمان تبلیغات اسلامی برای اجرای طرح ها و برنامه های فرهنگی، مذهبی و قرآنی
۲٫ پرهیز از افراط و تفریط و سیاسی کاری در برگزاری مراسمات مذهبی
۳٫ تشکیل کمیته مذهبی و فرهنگی در شورای شهر و استفاده از ظرفیت روحانی مستقر با نظارت امام جمعه محترم
۴. همکاری شورای شهر در برگزاری مراسمات با شکوه و با کیفیت مذهبی
۵. تکیه بر خرد جمعی و پیش بردن کارها بصورت جمعی و اجتناب از تک روی
۶. استفاده از تمام ظرفیتها بخصوص جوانان، بانوان، نخبگان بدون غرض ورزی های سیاسی
۷. استعداد جوانان ما در فضای آرام رشد میکند لذا ما نیاز به آرامش داریم و روحانی مستقر سهم بالایی در ایجاد آرامش بین مردم دارد.
۸. نقش شورا در بستر سازی برای همسویی برنامه های مذهبی و فرهنگی و پرهیز از موازی کاری و هدررفت انرژی و بودجه بیت المال
۹٫ اهمیت روحانی خردمند، اندیشمند و نکته سنج در جلوگیری از ورود نزاع های سیاسی در سخنرانی ها و مسائل مذهبی به عنوان الگوی دینی برای مردم خصوصا جوانان

مباحث مطرح شده توسط حجت الاسلام و المسلمین سجادی نژاد

۱. ابراز خرسندی از حضور شورای شهر ششتمد به عنوان اولین شورای منتخب شهرستان که با انگیزه و اخلاص برای مسائل مذهبی و فرهنگی دغدغه مندانه ورود پیدا کرده اند و آمادگی خود را برای همکاری و مشورت اعلام نمودند.
۲٫ تشریح فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی سبزوار در ۴ حوزه تبلیغ، تشکل های دینی، دارالقرآن ها و مسائل فرهنگی
۳٫ اعلام آمادگی سازمان تبلیغات اسلامی برای ارائه خدمات بهتر و شایسته تر مذهبی و فرهنگی به مردم ششتمد
۴. توضیحات دقیق در موارد زیر:
– چگونگی ارسال مبلغین دینی موقتی و دائمی و نحوه نظارت بر آنان و نیز روحانی هایی که از مسیری غیر از سازمان تبلیغات در شهرها و روستاها فعالیت می کنند.
– شرایط اولیه مبلغین و روحانیان برای ارسال به شهرها و روستاها از طرف سازمان تبلیغات(داشتن مدرک سطح یک حوزه و تشکیل پرونده در سامانه سجام و ….)، روحانیونی که در این سامانه پرونده نداشته باشند، مورد تایید سازمان تبلیغات اسلامی نیستند.
– نظارت بر عملکرد روحانیونی که از طرف سازمان تبلیغات به شهرها و روستاها فرستاده نشده اند، برعهده امام جمعه محترم، حوزه علمیه و در مسائل مربوط به حوزه تبلیغ برعهده سازمان تبلیغات است.
۵. پیشنهاد ایشان برای تشکیل خانه های قرآن، برگزاری محافل انس با قرآن و برپایی جشنواره تقدیر از متولیان فرهنگی در ششتمد با همکاری شورای اسلامی شهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد