گمانه زنی ها در مورد وزاری دولت دوازدهم ادامه دارد
کمرنگ شدن نام “زرافشان” برای وزارت آموزش و پرورش/ عرصه تعلیم و تربیت به چه کسی سپرده خواهد شد؟

وزارت آموزش و پرورش به دلیل نوع تخصص و تربیتی که بر عهده دارد از اهمیت خاصی برخوردار بوده و گمانه زنی های متفاوتی در خصوص سکاندار این وزارت خانه تاکنون مطرح شده است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، از روزهای ابتدایی موفقیت حسن روحانی برای دور دوم ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه سال ۹۶ گمانه زنی های جریانات سیاسی و خبری برای افراد حاضر در کابینه دولت آغاز شد.

روز گذشته و پس از مراسم تحلیف حسن روحانی به عنوان رییس جمهور دوازدهم جمهوری اسلامی ایران اسحاق جهانگیری معاون اول وی اعلام کرد که طی روزهای آتی وزرای پیشنهادی به مجلس معرفی خواهند شد.

در این میان وزارت آموزش و پرورش به دلیل نوع تخصص و تربیتی که بر عهده دارد از اهمیت خاصی برخوردار بوده و گمانه زنی های متفاوتی در خصوص سکاندار این وزارت خانه تاکنون مطرح شده است.

«علی زرافشان» که اکنون معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش است، در چند روز گذشته به یکی از افراد و گزینه‌های اصلی تصدی پست وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده بود و محتمل شدن حضور او در دولت دوازدهم از آنجایی قوت گرفت که جواد اطاعت نام او را به عنوان گزینه اصلی وزارت در آموزش و پرورش به میان آورد.

اما شنیده ها حاکی از این است که نام زرافشان برای حضور در کابینه دوازدهم کمرنگ شده و گزینه های جدی تری جای وی را گرفته اند که از جمله آن میتوان به فاطمه سعیدی؛ جواد اطاعت از طیف اصلاحات، حسین مقصودی از طیف اصولگرایان معتدل، صالحی امیری وزیر فعلی فرهنگ و ارشاد و روح الله عالمی از طیف اصولگرایان اشاره کرد.

با توجه به روزهای پیش رو باید دید که رییس جمهور منتخب چه کسی را برای سکانداری در عرصه تعلیم و تربیت دانش آموزان ایران اسلامی معرفی خواهد کرد!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد