در جلسه ای با حضور حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار بزرگ ، حسین پور مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان رضوی و حیدری نماینده بنیاد برکت و اعضاء شورای آموزش و پرورش ششتمد ، رئیس و معاون اداره آموزش و پرورش خوشاب مشکلات فضاهای آموزشی بررسی شد.
در ابتدای جلسه سرپرست اداره آموزش و پرورش ششتمد گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده ارائه نمود.
سپس معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش ششتمد گفت: ۸۰ فضای آموزشی در سطح منطقه پذیرای دانش آموزان است که بیست مدرسه هنوز مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد نشده است.
حسین اکبری قانع افزود: پنج مدرسه در روستاهای سبه ، حسن آباد سبه ، کلاته نوبهار ، یحیی آباد و خرسف نیازمند بازسازی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر هنرستان طالقانی شهر ششتمد ، مدرسه روستای نوبهار و روستای کلاته تیرکمان و طبقه دوم ساختمان آموزش و پرورش نیمه تمام مانده است.
اکبری قانع گفت: حمایت های خوبی در این مدت توسط نماینده مردم سبزوار و سازمان نوسازی مدارس صورت گرفته ولی محرومیت ها همچنان پابرجاست.
معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش ششتمد اظهار داشت: تأمین رایانه و وسائل کمک آموزشی یکی دیگر از خواسته های مدیران و معلمین جهت امر آموزش دانش آموزان است.
نماینده مردم سبزوار بزرگ در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مشکلات و کمبودهای فضاهای آموزشی در ششتمد ، رودآب و خوشاب به خوبی مشهود است.
حسین مقصودی افزود: خوشبختانه با عنایت ویژه بنیاد برکت و بنیاد علوی و حمایت های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس اتفاقاتی خوبی در خصوص ساخت مدارس در سطح سبزوار بزرگ رقم خواهد خورد.
وی ادامه داد: خوشبختانه بنده بعنوان نیروی آموزش و پرورش ششتمد فعالیت کرده ام و شناخت کافی نسبت به محرومیت منطقه دارم و با همکاری مجموعه دست اندرکار تلاش خواهیم کرد تا بخشی از این محرومیت ها را برطرف سازیم.
نماینده مردم در خانه ملت گفت: طرحی در خصوص افزایش اعتبارات آموزش و پرورش ارائه کرده ایم و خدمت ریاست جمهور نیز تقدیم شده و ایشان دستور داده اند تا در کارگروه در این خصوص تحقیق شود که اگر بتوانیم این طرح را به سر منزل مقصود برسانیم بسیاری از مشکلات مختلف فرهنگیان مرتفع خواهد شد.
مقصودی ادامه داد: با عنایت بنیاد برکت بزودی عملیات اجرایی ساخت سه باب مدرسه دیگر در سطح سبزوار بزرگ آغاز خواهد شد.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز در این نشست گفت: نگاه نماینده سبزوار به آموزش و پرورش و بویژه تأمین اعتبار جهت ساخت مدارس شایسته تقدیر و تشکر است.
حسین پور افزود: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی تلاش ایشان در خصوص جذب اعتبار از طریق بنیاد برکت به منظور ساخت مدارس گره ای از مشکلات اداره کل نوسازی مدارس را باز کرده است به گونه ای که با ورود پر رنگ بنیاد برکت جهت امر مدرسه سازی در حوزه سبزوار بزرگ باعث کسب رتبه ممتاز شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۲۰۰۰ مدرسه در سطح استان خراسان رضوی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد حدود ۶۰درصد نیازمند مقاوم سازی و بازسازی می باشند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۶۰۰ مدرسه در استان با ۱۸۰۰۰ کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده اند.
حسین پور از افتتاح مدرسه روستای کلاته تیرکمان در یک ماه آینده خبر داد و گفت: طبقه دوم هنرستان طالقانی ، ساختمان اداری آموزش و پرورش و مدرسه نوبهار ظرف یک هفته آینده عملیات عمرانی آنها مجدداٌ آغاز خواهد شد و امیدواریم تا قبل از فرارسیدن سال تحصیلی آتی شاهد افتتاح این مدارس باشیم.
وی با اشاره به ضرورت استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس اظهار داشت: امیدواریم تا مهر ماه اینده هیچ مدرسه ای در ششتمد فاقد سیستم گرمایشی استاندارد نخواهد بود.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی گفت: با دستور مدیرعامل برکت جانمایی مدارس با هماهنگی مقصودی نماینده مردم سبزوار و تأیید ادارات آموزش و پرورش سبزوار بزرگ خواهد بود که در همین راستا احداث مدارس ۶کلاسه بلقان آباد ، ۹کلاسه سلطان آباد ، ۳کلاسه سوزنده ، ۳کلاسه جنت آباد ،۶کلاسه مشکان در خوشاب و ۳کلاسه پروند روداب ، ۶کلاسه کهنه اب در سبزوار و شش کلاسه تندک ششتمد در برنامه کاری قرار گرفته است
در این نشست با کمک خیر ششتمدی و قول مساعد مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مقرر شد عملیات ساخت مدرسه روستای سبه نیز توسط اداره کل نوسازی مدارس آغاز شود.
همچنین با توجه به تهیه طرح و نقشه های مجتمع آموزش و رفاهی فرهنگیان ششتمد توسط اداره کل نوسازی و کمک یک میلیارد ریالی خانواده مرحوم پاسدار جانباز علی اکبر مقصودی مقرر شد با عنایت اداره کل نوسازی این بنا در مجاورت اداره آموزش و پرورش احداث شود.
گفتنی است زمین این بنا توسط خیر ششتمدی در سنوات گذشته اهداء شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد