دبیر جشنواره بازیهای بومی و محلی ششتمد گفت: هفتمین جشنواره بازیهای بومی و محلی ششتمد در روزهای چهارم و پنجم فروردین ماه برگزار خواهد شد.

محمد حسین داوطلب افزود: شش سال پیاپی این جشنواره در محوطه آرامگاه ابوالحسن علی بن زید بیهقی برگزار شده و خوشبختانه با استقبال شهروندان و بوی‍ژه علاقه مندان به هنرهای آیینی ششتمد مواجه شده و امیداواریم امسال با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته این مهم با استقبال بیشتری مواجه شود.

وی ادامه داد: با توجه به تدارک برنامه های متنوع ورزشی و فرهنگی که ورزشکاران و ورزشدوستان ششتمدی برای نوروز امسال تدارک دیده اند بنا داریم جشنواره بازیهای بومی و محلی را نسبت به سالهای قبل کمی زودتر برگزار کنیم.

داوطلب اظهار داشت: جوانان ششتمدی با بازیهای ˈگوی راˈ، ˈسه پایهˈ ، ˈسنگ سنگ چله پا ˈ و… فضایی شاد و هیجانی برای خود و تماشاچیان در سنوات گذشته فراهم می کردند و امسال حداقل یک یا دو بازی محلی را به جشنواره اضافه خواهیم کرد تا به این شکل زمینه معرفی این رشته ها فراهم گردد.

دبیر جشنواره بازیهای بومی و محلی ششتمد تصریح کرد: ششتمد دارای پیشنیه غنی تاریخی و فرهنگی بوده و آیین های مختلف مردم ششتمد نشان از این قدمت را می دهد و به همین منظور و به مناسبت روز هنرهای نمایشی در هفتم فروردین ماه برنامه اختصاصی با حضور هنرمندان در آرامگاه فرید خراسان برگزار خواهیم نمود.

وی گفت: بیشتر ورزش های بومی و محلی با کاربرد همکاری و تعاون و مصرف انرژی بالاست که این مهم در بازیهای امروز کمتر به چشم می خورد و باید با همت بیشتری نسبت به معرفی این رشته های مفرح ورزشی که خوشبختانه کم هزینه و یا می توان گفت در پاره ای از مواقع بدون هزینه است اقدام کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد